Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

Software

20-08-2022  Autor: multibim.pl   Źródło: multibim.pl   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który stanowi nieocenioną pomoc dla każdego architekta. Co roku pojawia się jego nowa, zaktualizowana wersja. I właśnie teraz jest ten czas - międzynarodowa premiera Archicada 26 miała miejsce 14 lipca 2022 w Budapeszcie. W Polsce zadebiutuje trochę później - 24 sierpnia. Czego możemy oczekiwać po najnowszej wersji? Co zapewnia Archicad 26?

Archicad 26 - jeszcze więcej przyjemności z projektowania

Nowy Archicad 26 to czysta przyjemność projektowania, dzięki czemu architekt może skupić się na tym, co najbardziej lubi w pracy projektowej, a więc na procesie tworzenia! Wszystkie inne aspekty, do których zaliczamy wykonywanie poprawek, korekty czy tworzenie dokumentacji, nie stanowią problemu i nie przeszkadzają w pracy, bo wprowadza się je szybko i sprawnie! To właśnie za sprawą kolejnych ulepszeń wprowadzonych w nowej wersji Archicada, projektowanie wspaniałej architektury jest czystą przyjemnością. W poniższych akapitach wymienimy najważniejsze ulepszenia. Zostały podzielone na 4 obszary. 

Projektowanie - to, co najważniejsze w pracy architekta

Archicad wspiera projektantów na każdym etapie pracy, zapewniając niezbędna narzędzia. Nie inaczej jest w wersji Archicad 26, dzięki czemu można spędzić więcej czasu nad tym, co najlepsze w pracy architekta, czyli projektowaniu. W tym celu wprowadzono takie nowości, jak:

  • Ulepszone zarządzania atrybutami - pozwala to zmniejszyć ryzyko błędów, niezależnie od tego, jakim projektem się zajmujemy, nawet dużym i złożonym;
  • Szybsza nawigacja w projekcie - łatwiej i sprawnie wyświetlisz elementy struktury twojego projektu. Wystarczy wpisać, jakie ujęcia, arkusza czy widoku poszukujesz;
  • Interoperacyjność z programem Revit - bez żadnych problemów stworzysz automatyczne elementy MEP Archicad na podstawie plików RFA. To samo powiemy o eksportowaniu modeli 3D jako geometria Revit 3D oraz o podłączeniu modeli 3D RVT funkcją Hotlink;
  • Poza tym, dostępnych jest szereg ulepszeń, które dotyczą zastąpienia wykończeń, reguł generowania modelu analitycznego, edycji 2D okręgów i elips.

Wizualizacja, współpraca i dokumentacja

Archicad 26 to nie tylko projektowanie na wyższym poziomie - to także jeszcze lepiej zautomatyzowana wizualizacja, współpraca i dokumentacja. 

  • Za sprawą ulepszonej wizualizacji jeszcze szybciej uzyskasz akceptację klienta, bo tworzenie profesjonalnych wizualizacji przebiega sprawnie i łatwo. To możliwe za pomocą profesjonalnych rozwiązań out-of-the-box, nowoczesnych tekstur i mebli, a także dzięki aktualizacjom BIMx Desktop Viewer.
  • W Archicad 26 współpraca pomiędzy architektami i inżynierami jest owocna - szybka i bezproblemowa. To możliwe za sprawą wprowadzonych ulepszeń użyteczności procesów pracy z modelami analitycznymi konstrukcji. 
  • Ulepszenia też wprowadzono w obszarze dokumentacji, dzięki czemu jej tworzenie przebiega efektywnie, bez niepotrzebnych i zajmujących czas ręcznych poprawek. 

Warto pamiętać, że oficjalnym dystrybutorem programu jest marka Multibim, która poza Archicadem 26 zapewnia inne pomocne programy dla architektów, inżynierów i konstruktorów. Wszystkie one pomagają w sprawnym projektowaniu, prezentacji i komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego. Dobrze lepiej poznać platformę szkoleniową Multibim, gdyż mamy tu dostęp do szeregu różnych kursów, ale i nieocenione wsparcie techniczne.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com