Archicad - wzorzec projektu od Multibim

Archicad - informacje

09-11-2021  Autor: multibim.pl   Źródło: multibim.pl   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują oprogramowanie Archicad. Wychodząc naprzeciwko potrzebom użytkowników, firma Multibim będąca oficjalnym dostawcą tego oprogramowania w Polsce stworzyła nowy wzorzec ułatwiający prace projektowe.

Czym jest nowy wzorzec projektu?

Wzorzec projektu, znany również pod nazwą „template”, to uniwersalny szablon będący narzędziem do przyśpieszania pracy projektanta i jej ustrukturyzowania. Czynności powtarzalne zostają zautomatyzowane, dzięki czemu czas powstawania projektu jest krótszy i znacznie łatwiej zachować w nim porządek. Oficjalny dostawca oprogramowania Archicad w Polsce, firma Multibim, na podstawie standardowego wzorca Archicada stworzyła nowy. Jest on znacznie bardziej funkcjonalny, gdyż został udoskonalony i wzbogacony w innowacyjne funkcje. Więcej informacji na temat jego funkcjonalności znaleźć można na stronie: https://multibim.pl/oprogramowanie-bim/archicad/.

Jakie ustawienia obejmuje nowy wzorzec?

Wzorzec projektu Archicad obejmuje usystematyzowanie ustawień warstw i ich kombinacji, ustawienia kondygnacji, przykładowe przekroje i elewacje, a także ustawienia takich atrybutów, jak: materiały budowlane, profile oraz struktury warstwowe. Można w nim ustawić preferencje projektu i usystematyzować ustawienia warstw i ich kombinacji. Użytkownicy znajdą w nim ustawienia pióra, reprezentacji modelu i etapów przebudowy oraz warianty graficzne do różnych celów. Pracę ułatwia domyślne ustawienie narzędzi i wspomagające elementy biblioteczne Multibim, skonfigurowana do różnych celów mapa, a ponadto dodatkowe ustawienia analizy nasłonecznienia. Projektant znajdzie także przykładowe metryczki i szablony arkuszy, teczkę arkuszy z przykładową dokumentacją i zestaw publikacji projektowej.

 

Wykorzystanie wzorca

Każda pracownia projektowa ma inne potrzeby, dlatego nowy, ulepszony wzorzec umożliwia różnorodne ułatwienia. Można go pobrać na stronie: https://panel.multibim.pl, logując się w panelu klienta. Dzięki niemu praca w Archicadzie będzie znacznie łatwiejsza i sprawniejsza. Wzorzec jest przykładem, w jaki sposób zorganizować pracę w programie. Może stanowić podstawę do stworzenia wzorca projektu dla danej pracowni projektowej.

Wzorzec projektu Multibim to doskonały sposób na sprawniejsze projektowanie dla każdej pracowni pracującej w środowisku Archicad.

 

Czytaj także: Kredyt hipoteczny – dlaczego warto skorzystać?

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com