Magdalena Staniszkis o Konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Aktualności

11-02-2015  Autor: Monika Polewska   Źródło: ARCHITEKTURA-murator   Kategoria: Konkursy, nagrody

Magdalena Staniszkis, juror VIII edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE, zachęca architektów do wzięcia udziału w Konkursie. Podkreśla, że sam fakt realizacji projektu jest już sukcesem, i że warto pokazywać przykłady architektury, która tworzy najlepsze warunki życia.

Magdalena Staniszkis jest jednym z największych autorytetów w dziedzinie architektury i urbanistyki w Polsce. Wykłada na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 1992 roku prowadzi pracownię Staniszkis Architekt. W latach 1989-1995 członkini Miejskiej Komisji Urbanistycznej Warszawy, a w latach 1993-1997 prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich. Autorka wielu publikacji na temat planowania i zagospodarowania przestrzennego. Obecnie członkini Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Pełna wypowiedź Magdaleny Staniszkis jest dostępna na stronie Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE pod linkiem:

http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/2015/aktualnosci-2015/magdalena-staniszkis-o-konkursie-zycie-w-architekturze_4340.html

14 lutego br. upływa termin przyjmowania zgłoszeń do Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Rywalizować w nim mogą obiekty architektury zrealizowane w Polsce w latach 2013 – 2014. Nagrody zostaną przyznane w 5 kategoriach - użyteczność publiczna, budynek wielorodzinny, dom jednorodzinny, przestrzeń publiczna i wnętrze użyteczności publicznej (po raz pierwszy w historii Konkursu). Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce już po raz drugi przyzna Prezydent Bronisław Komorowski. To jedyna nagroda architektoniczna przyznawana przez Prezydenta RP.

Realizacje do Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE mogą być zgłaszane przez: autorów i zespoły autorskie projektów architektonicznych budynków, autorów i zespoły autorskie projektów przestrzeni publicznych oraz autorów i zespoły autorskie projektów wnętrz. Zgłoszenie do konkursu odbywa się drogą elektroniczną na stronie www.zyciewarchitekturze.pl

Regulamin dostępny jest pod adresem: http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/2015/regulamin_4183.html

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE to wysoko ceniony przez środowisko architektów konkurs na najlepsze budynki i przestrzenie publiczne, a jednocześnie najszerzej komentowane wydarzenie architektoniczne w Polsce. O jego randze świadczy m.in. fakt, że organizowany jest przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” – wyróżnioną m.in. Honorową Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne dokonania w dziedzinie upowszechniania kultury, a w jury zasiadają najwybitniejsi projektanci i przedstawiciele środowisk twórczych w naszym kraju.  

 

W jury tegorocznego Konkursu zasiądą: Magdalena Staniszkis (profesor Politechniki Warszawskiej), Mariusz Ścisło (prezes SARP, współzałożyciel pracowni FS&P Arcus), Antoni Domicz (współzałożyciel pracowni M. i A. Domicz, laureat Honorowej Nagrody SARP 2014 - wspólnie z Małgorzatą Pizio-Domicz, w latach 2006-2012 prezes opolskiego oddziału SARP), Przemo Łukasik (współzałożyciel pracowni medusa group, w latach 1995-1996 stypendysta rządu francuskiego i praktykant w kilku renomowanych pracowniach europejskich, m.in. w Jean Nouvel Architecture), Ewa P. Porębska (redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”, juror Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2013, członek Rady Ekspertów Europejskiej Nagrody dla Przestrzeni Publicznych).

 

Ogłoszenie wyników VIII edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE nastąpi podczas uroczystej gali w kwietniu 2015 roku. Tradycyjnie nagrodami w konkursie są statuetki ARCHITEKTURY autorstwa rzeźbiarza Adama Myjaka. Zwycięzca plebiscytu na Ulubieńca Polski XXI wieku otrzyma tablicę pamiątkową do zawieszenia w nagrodzonym obiekcie.

 

Organizatorem Konkursu jest redakcja miesięcznika „Architektura-murator”.

Partnerem VIII edycji Konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com