XV edycja konkursu architektonicznego Baczko-Zakrzewski - zgłoszenia do 31.01.2015

Konkursy...

16-01-2015  Autor: Agata Krakowiak   Źródło: Fundacja dla Polski   Kategoria: Konkursy, nagrody

Zawiadamiamy o wydłużeniu terminu XV edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczna im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego, zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia br.

Celem konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego jest upowszechnianie rozwiązań architektonicznych w tematyce bliskiej patronom Nagrody:

  • budownictwa społeczno-publicznego (szkoły, przedszkola, instytucje kulturalno-oświatowe, szpitale, budownictwo mieszkalne),

  • renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne,

  • rewaloryzacji blokowisk,

  • a także popularyzacja stosowania proekologicznych materiałów i rozwiązań budowlanych oraz budownictwa energooszczędnego, wykorzystującego alternatywne źródła energii.

W ramach XV edycji konkursu Jury planuje przyznać dwie równorzędne nagrody w wysokości 10 000 zł brutto każda w dwóch kategoriach:

  • Nagroda Baczko-Zakrzewski – za projekt z dziedziny budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne oraz rewaloryzacji blokowisk,

  • Nagroda TISE – za projekt poświęcony rewitalizacji budynków mieszkalnych pochodzących z wczesnych lat powojennych (np. budynki wielkopłytowe) i użyteczności publicznej (np. szkoły „tysiąclatki”). Sponsorem nagrody w tej kategorii jest Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.

     

     

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com