Konkurs na DOM DOSTĘPNY 2021

Aktualności

18-11-2014  Autor: Monika Polewska   Źródło: ARCHITEKTURA-murator   Kategoria: Konkursy, nagrody

„Murator” ogłosił konkurs na DOM DOSTĘPNY 2021. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do architektów z uprawnieniami projektowymi. Zadaniem uczestników jest przygotowanie projektu domu jednorodzinnego zgodnie z warunkami technicznymi, które wejdą w życie od stycznia 2021 roku.

Zaprojektowany dom powinien być energooszczędny, piękny i funkcjonalny, a przy tym dostępny dla średnio zamożnej rodziny. Jego powierzchnia nie może być większa niż 150 m2 netto bez garażu. Koszt budowy nie powinien przekroczyć 500 tys. zł. Do konkursu nie mogą być zgłoszone projekty, które były zrealizowane, opublikowane lub zakupione przez kogokolwiek przed terminem złożenia prac konkursowych.

Zakres projektu musi umożliwiać ocenę jego zgodności z przepisami, które wejdą w życie w styczniu 2021 roku. Projekt musi więc zawierać rozwiązania konstrukcyjne, budowlane, materiałowe, projekt instalacji oraz charakterystykę energetyczną. Redakcja oczekuje spójnej autorskiej koncepcji domu na 2021 rok.

Projekty oceni sąd konkursowy w składzie: Piotr Jurkiewicz (architekt SARP), Jerzy Putkiewicz (PIIB), Piotr Szaroszyk (architekt SARP), Anna Kamińska (dyrektor grupy tytułów i serwisów Murator), Marcin Rubik (architekt), Anna Wrońska (redaktor naczelna miesięcznika „Murator”).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł. Przewidziano także dwie równorzędne nagrody po 15 tys. zł oraz wyróżnienia honorowe.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni zarejestrować się do 15 grudnia 2014 roku za pomocą formularza dostępnego na stronie muratordom.pl/dom-dostepny-2021 . Na stronie znajduje się także regulamin konkursu oraz wszelkie szczegóły z nim związane. Termin składania prac mija 31 stycznia 2015 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 marca 2015 roku.

 

Konkurs DOM DOSTĘPNY 2021 nawiązuje do tradycji konkursów organizowanych od lat przez miesięcznik „Murator”, których misją jest upowszechnianie dobrych wzorów architektonicznych i racjonalnych rozwiązań odpowiednich do niedużych domów. Za tą ideą stoi przekonanie, że o architekturze kraju świadczy przeciętny poziom budowanych domów i że troska o ich jakość jest społecznym wyzwaniem

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com