Jury konkursu Fasada Roku 2014 – wybitni specjaliści wybiorą najpiękniejszą polską elewację

Aktualności

18-11-2014  Autor: Hanna Gehrke-Gut   Źródło: BAUMIT   Kategoria: Konkursy, nagrody

Zainaugurowany w 2007 r. przez firmę Baumit konkurs Fasada Roku w ciągu zaledwie kilku lat zyskał znakomitą renomę i uznanie w branży budowlanej i architektonicznej. Najlepsze projekty nagradzane są przez Jury, złożone z wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Standard ten zostanie utrzymany również przy okazji ósmej już odsłony plebiscytu. W skład komisji, która w połowie 2015 roku wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji, wchodzą uznani oraz doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele cenionych powszechnie mediów branżowych.

Konkurs Fasada Roku to autorski projekt firmy Baumit, nagradzający najlepsze realizacje, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. VIII edycja konkursu wystartowała 1. września 2014 r. Znane są już również nazwiska Jurorów, którzy będą oceniać zgłaszane projekty i wskażą zwycięzców w każdej z kategorii konkursowej.

W wyłonieniu wyjątkowych realizacji wezmą udział doświadczeni architekci, związani ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Piotr Buśko, Piotr Kostka, Józef Białasik oraz przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów Zbigniew Maćków z pewnością skorzystają z bogatej praktyki zawodowej, wskazując rozwiązania podkreślające charakter budynków i poprawiające ich estetykę. Z kolei cennych uwag z zakresu budowy i historii obiektów udzielą wieloletni pracownicy Politechniki Wrocławskiej – dr inż. Józef Adamowski z Zakładu Technologii i Zarządzania w Budownictwie, dr hab. Inż. Jacek Kościuk z Katedry Historii Architektury, Sztuki i Techniki oraz dr inż. arch. Andrzej Poniewierka z Zakładu Urbanistyki.


Dbałość o detale architektoniczne oraz poszanowanie historycznej tradycji budynków poddanych renowacji oceni Barbara Nowak-Obelinda, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Edward Hardt, wydawca i redaktor naczelny czasopisma „Renowacje i Zabytki” oraz Irena Walczak, dyrektor marketingu w wydawnictwie ZPR Media (dawniej Murator) będą reprezentować branżowe media, nieustannie monitorujące aktualne trendy architektoniczne i budowlane. Swoją znajomość kierunków rozwoju branży wykorzysta również Katarzyna Baranowska, menadżer kultury prowadząca portal o architekturze oraz działającą non-profit Fundację Twórców Architektury. W Jury zasiądzie również Jacek Czyżewicz, Prezes Zarządu firmy Baumit, służąc całemu gremium wiedzą na temat technologii i systemów oferowanych przez organizatora konkursu.

„Niezmiernie cieszy nas fakt, że w Jury konkursu Fasada Roku po raz kolejny zasiądą wybitni znawcy architektury. Obecność uznanych przedstawicieli branży architektonicznej i związanych z nią mediów daje pewność, że obrady Jury zakończą się wyłonieniem najbardziej wartościowych projektów, które wyznaczać będą standardy i trendy w dziedzinie estetyki i wysokiej jakości wykończenia elewacji.” – podsumowuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

www.baumit.com 

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com