Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Jury konkursu Fasada Roku 2014 – wybitni specjaliści wybiorą najpiękniejszą polską elewację

Aktualności

2014-11-18  Autor: Hanna Gehrke-Gut   Źródło: BAUMIT   Kategoria: Konkursy, nagrody

Zainaugurowany w 2007 r. przez firmę Baumit konkurs Fasada Roku w ciągu zaledwie kilku lat zyskał znakomitą renomę i uznanie w branży budowlanej i architektonicznej. Najlepsze projekty nagradzane są przez Jury, złożone z wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Standard ten zostanie utrzymany również przy okazji ósmej już odsłony plebiscytu. W skład komisji, która w połowie 2015 roku wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji, wchodzą uznani oraz doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele cenionych powszechnie mediów branżowych.

Konkurs Fasada Roku to autorski projekt firmy Baumit, nagradzający najlepsze realizacje, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. VIII edycja konkursu wystartowała 1. września 2014 r. Znane są już również nazwiska Jurorów, którzy będą oceniać zgłaszane projekty i wskażą zwycięzców w każdej z kategorii konkursowej.

W wyłonieniu wyjątkowych realizacji wezmą udział doświadczeni architekci, związani ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Piotr Buśko, Piotr Kostka, Józef Białasik oraz przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów Zbigniew Maćków z pewnością skorzystają z bogatej praktyki zawodowej, wskazując rozwiązania podkreślające charakter budynków i poprawiające ich estetykę. Z kolei cennych uwag z zakresu budowy i historii obiektów udzielą wieloletni pracownicy Politechniki Wrocławskiej – dr inż. Józef Adamowski z Zakładu Technologii i Zarządzania w Budownictwie, dr hab. Inż. Jacek Kościuk z Katedry Historii Architektury, Sztuki i Techniki oraz dr inż. arch. Andrzej Poniewierka z Zakładu Urbanistyki.


Dbałość o detale architektoniczne oraz poszanowanie historycznej tradycji budynków poddanych renowacji oceni Barbara Nowak-Obelinda, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Edward Hardt, wydawca i redaktor naczelny czasopisma „Renowacje i Zabytki” oraz Irena Walczak, dyrektor marketingu w wydawnictwie ZPR Media (dawniej Murator) będą reprezentować branżowe media, nieustannie monitorujące aktualne trendy architektoniczne i budowlane. Swoją znajomość kierunków rozwoju branży wykorzysta również Katarzyna Baranowska, menadżer kultury prowadząca portal o architekturze oraz działającą non-profit Fundację Twórców Architektury. W Jury zasiądzie również Jacek Czyżewicz, Prezes Zarządu firmy Baumit, służąc całemu gremium wiedzą na temat technologii i systemów oferowanych przez organizatora konkursu.

„Niezmiernie cieszy nas fakt, że w Jury konkursu Fasada Roku po raz kolejny zasiądą wybitni znawcy architektury. Obecność uznanych przedstawicieli branży architektonicznej i związanych z nią mediów daje pewność, że obrady Jury zakończą się wyłonieniem najbardziej wartościowych projektów, które wyznaczać będą standardy i trendy w dziedzinie estetyki i wysokiej jakości wykończenia elewacji.” – podsumowuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

www.baumit.com 

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro