Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

147 projektów w Konkursie Studenckim

Aktualności

2014-05-20  Autor: Monika Polewska   Źródło: ARCHITEKTURA-murator   Kategoria: Konkursy, nagrody

147 projektów zgłoszono do XIV edycji Konkursu Studenckiego pod hasłem Mieszkanie młodego architekta. Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 22 maja w stołecznym Soho Factory (budynek Komin73) o godz. 12.00. Wystawę będzie można oglądać do 25 maja w godz. 10.00-18.00. Organizatorem konkursu jest miesięcznik 'ARCHITEKTURA-murator'.

W XIV edycji Konkursu Studenckiego redakcja „ARCHITEKTURY-murator” postanowiła zachęcić studentów architektury i pokrewnych dziedzin do uruchomienia wyobraźni i stworzenia projektów niepowtarzalnych, innowacyjnych i odważnych. Poszukiwano odpowiedzi na pytanie, jak mogłoby wyglądać wymarzone mieszkanie młodego architekta. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu funkcjonalnego, estetycznego i komfortowego mieszkania (lub mieszkania z pracownią) w konkretnej lokalizacji. Jako lokalizację wybrano popularną wśród młodych osób dzielnicę Warszawy – Powiśle. Mieszkanie znajduje się w punktowcu z lat 60. przy ulicy Dobrej 18/20 na 10 piętrze. Z tarasu i okien mieszkania roztaczają się piękne widoki na wieżowce w centrum Warszawy, most Świętokrzyski na Wiśle i Stadion Narodowy na Pradze.

Jury konkursowe, mając na uwadze że właścicielem zaprojektowanego mieszkania miałby być architekt, oceni oryginalność, innowacyjność i unikatowość projektów, a także techniczne możliwości ich realizacji. W skład jury XIV edycji Konkursu Studenckiego wchodzą: Robert Konieczny (szef biura KWK Promes, niezależny ekspert Fundacji Miesa van der Rohe), Marcin Mostafa (współzałożyciel pracowni WWAA, prezes Oddziału Warszawskiego SARP), Tomasz Osięgłowski (współzałożyciel pracowni Ultra Architects), Tomek Rygalik (założyciel pracowni Studio Rygalik, wykładowca na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie), Ewa P. Porębska (redaktor naczelna miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator”).

Laureaci otrzymają nagrody finansowe (nagroda główna 7500 zł oraz trzy wyróżnienia po 1500 zł) a ich prace opublikowane zostaną na łamach miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator” i na stronie internetowej magazynu. Ponadto sponsor konkursu, firma Geberit, przyzna nagrodę specjalną (Geberit AquaClean 4000 wraz z montażem) za szczególne walory zaprojektowanej w mieszkaniu łazienki, w której użyto toalety myjącej AquaClean Sela.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro