Ruszyła trzecia edycja konkursu Grolsch Bottle Art 2014!

Aktualności

23-04-2014  Autor: Anna Szczygieł   Źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe   Kategoria: Konkursy, nagrody

Ruszyła trzecia edycja konkursu Grolsch Bottle Art 2014, w którym młodzi twórcy sztuki niezależnej mogą wykazać się kreatywnością tworząc projekt elementu wyposażenia klubowego, strojów dla barmanów, muralu, grafiki na ścianę lub tymczasowego baru z 10 000 butelek po piwie Grolsch. Zwycięzcy Grolsch Bottle Art walczą o nagrody finansowe, udział w warsztatach pod okiem specjalistów ze świata designu oraz realizację własnych projektów w kultowych lokalach w całej Polsce. Na konkursowe prace czekamy do 25 maja 2014.

Aby wziąć udział w konkursie, należy z listy miejsc umieszczonych z zakładce Grolsch Bottle Art wybrać projekt, który ma być zrealizowany na potrzeby wskazanego klubu. Zgłoszenia powinny mieć formę rysunku, zdjęć lub opisu na tyle jasnego, aby nie pozostawiało wątpliwości co do tego, w jaki sposób projekt zostanie zrealizowany. Już na etapie tworzenia koncepcji należy pamiętać, że do wykonania projektu konieczne jest wykorzystanie jednego z następujących elementów: butelki, puszki, beczki, tekturowego kartonu piwa Grolsch lub logotypu marki. Wyjątek stanowi projekt Tymczasowego Baru, do którego musi być wykorzystanych 10 000 pustych butelek po piwie Grolsch.

Konkursowe projekty z pogranicza sztuki użytkowej i recyklingu można przesyłać do 25 maja 2014 roku na adres konkurs.grolsch@lazybug.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze siedem lub więcej finałowych projektów, które następnie zostaną zrealizowane w wybranych lokalach w całej Polsce. Koszty realizacji oraz niezbędne materiały zapewniają organizatorzy. Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, każdy uczestnik może wysłać więcej niż jeden projekt. Liczy się kreatywność, nieszablonowość i niezależność.

Wyniki pierwszego etapu konkursu organizatorzy Grolsch Bottle Art ogłoszą 29 maja 2014. Finaliści muszą zrealizować swoje projekty najpóźniej do 17 czerwca 2014 roku. Designerskie prace będą ponownie ocenione przez jury, które przyzna cztery nagrody pieniężne w wysokości 2 500 PLN. Ogłoszenie zwycięzców - 22 czerwca 2014.

Pierwszych 50 chętnych uczestników konkursu otrzyma także zaproszenia na jednodniowe warsztaty, które odbędą się 8 czerwca w Krakowie. Będą one okazją do skonsultowania konkursowych projektów, wymiany poglądów oraz zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu designu.

Dotychczasowe konkursowe prace są stałym elementem wystroju wnętrza w krakowskim Love Krove, poznańskim Dragonie czy warszawskim Planie B.

Konkurs Grolsch Bottle Art odbywa się w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom Festiwal, którego organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Łączy on sztukę współczesną, performance, happening i muzykę. To niezwykła okazja, by zaprezentować sztukę w przestrzeni publicznej.

Grolsch ArtBoom Festival - to największe i najważniejsze wydarzenie prezentujące w Krakowie sztukę współczesną, zarówno polską, jak i zagraniczną. Spośród innych festiwali poświęconych sztuce wyróżnia go to, że dzieła przygotowane na festiwal są prezentowane w przestrzeni publicznej miasta, dzięki czemu może zobaczyć je każdy – nie tylko osoby związane ze środowiskiem sztuki. Dzieła wchodzą w interakcję z otoczeniem i pobudzają przechodniów do refleksji nad rzeczywistością. Co roku w czerwcu, w Krakowie swoje projekty prezentują najwybitniejsi i najciekawsi współcześni twórcy. Dotychczas byli wśród nich m.in. Jenny Holzer, David Černý, Pavel Büchler, Marcin Maciejowski, Pipilotti Rist, Joanna Rajkowska, Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Grzegorz Sztwiertnia, Grupa Twożywo, Guy Ben-Ner, Robert Kuśmirowski i Grzegorz Drozd. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Małgorzata Gołębiewska, a organizuje go Krakowskie Biuro Festiwalowe. Więcej: www.artboomfestival.pl

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com