Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Barlinek Institute of Design rusza z konkursem dla architektów

Aktualności

2014-04-23  Autor: Karolina Bałaban   Źródło: Barlinek   Kategoria: Konkursy, nagrody

Barlinek, czołowy polski producent podłóg drewnianych uruchomił Institute of Design - platformę współpracy z projektantami, architektami i miłośnikami designu. Pierwszym projektem Instytutu będą ''Kreacje z natury'' - konkurs dla architektów połączony z warsztatami rzemieślniczymi w fabryce Barlinka.

„Kreacje z natury”, jak i inne projekty, które realizowane będą w ramach Barlinek Institute of Design, będzie mocno ukierunkowany na drewno, jego walory estetyczne i użytkowe.

„Drewno to element tożsamości naszej firmy” - mówi Dorota Karbowska, Dyrektor Marketingu Barlinek S.A. - „Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami oraz inspirować architektów i projektantów do twórczego wykorzystywania tego surowca”.

Partnerem merytorycznym konkursu jest magazyn „Design Alive”. Projekt skierowany jest do architektów i projektantów oraz studentów i absolwentów kierunków związanych designem i architekturą. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie deski do przyszłorocznej odsłony designerskiej kolekcji podłóg warstwowych „Smaki Życia”.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy przedstawią ogólny koncept deski (m.in. moodborad ilustrujący źródło inspiracji dla projektu). Spośród nadesłanych prac jury wyłoni laureatów drugiego etapu, którzy zaproszeni zostaną na warsztaty rzemieślnicze do fabryki w Barlinku. Wiedza tam zdobyta posłuży im do przygotowania zadania finalnego: projektu deski wraz z pełnym opisem dotyczącym jej wykończenia.

Gala finałowa konkursu odbędzie się w pażdzierniku podczas Łódź Design Festival. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne. Zwycięskie projekty zostaną wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji „Smaki Życia”.

Rejestracja uczestników, regulamin oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.kreacjeznatury.pl. Projekt będzie obecny na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce i zagranicą.

„SMAKI ŻYCIA” to kolekcja podłóg drewnianych 3-warstwowych, w których wyjątkowy nacisk położono na styl. Kolekcja miała swoją premierę w 2011 roku i co roku jest aktualizowana o wzory odpowiadające aktualnym trendom. Smaki Życia, to kolekcja dopracowana jest w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu śmiało możemy powiedzieć, że to najbardziej designerska spośród kolekcji Barlinka. Ponadczasowość, którą gwarantuje zastosowanie prawdziwego drewna, została umiejętnie połączona z designem, uzyskanym dzięki zaawansowanym metodom obróbki i barwienia surowca. Klasyczne drewno dębu i jesionu poddane zostało procesowi szczotkowania i barwienia na najmodniejsze odcienie. W efekcie powstała kolekcja najmodniejszych, wysokiej jakości podłóg, które będą zdobić domy i mieszkania przez długie lata.

BARLINEK S.A. to największy i najbardziej znany polski producent podłóg drewnianych. Firma odnosi znaczące sukcesy na całym świecie - podłogi Barlinka można kupić w 55 krajach na 5 kontynentach. Każda kolekcja łączy w sobie wieloletnie doświadczenie ekspertów firmy, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz znajomość aktualnych trendów.

Najważniejszym oferowanym produktem jest Deska Barlinecka - warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Barlinek wytwarza także podłogi lite, certyfikowane podłogi do obiektów sportowych, listwy podłogowe oraz paliwa energetyczne: pelet drzewny i brykiet kominkowy. Spółka jest również inicjatorem wielu programów dotyczących ochrony środowiska.

Wasze opinie

2014-04-30 00:33:13    AK

Jakiej wysokości nagrody pieniężne za wdrożony projekt? Może wreszcie projektanci zaczną się cenić w Polsce.


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro