Uczestnicy konkursu New Vision of the Loft 2 spotkali się w FAKRO

Konkursy

21-02-2014  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: FAKRO   Kategoria: Konkursy, nagrody

Architekci, którzy brali udział w ubiegłorocznej edycji organizowanego przez FAKRO konkursu New Vision of the Loft 2 spotkali się w Nowym Sączu. Do głównej siedziby drugiego na świecie producenta okien dachowych przyjechali goście z Włoch, Litwy, Niemiec, Słowacji oraz z Polski. W konferencji szkoleniowej uczestniczyli również dziennikarze międzynarodowego czasopisma dla architektów A10: Indira van 't Klooster i Kim Hoefnagels z Holandii. Magazyn A10 był współorganizatorem Konkursu ''New Vision of the Loft 2''.

Goszczący w FAKRO architekci uczestniczyli w specjalnych, praktycznych zajęciach, podczas  których mieli okazje poznać innowacyjne rozwiązania producenta okien dachowych. Była to także okazja do dyskusji na temat prac konkursowych oraz do wysłuchania interesującego wykładu redaktora naczelnego magazynu A10 - Indiri van't Kloostre, na temat współczesnych trendów europejskiej architektury.

Uczestnicy konferencji zwiedzili sądeckie przedsiębiorstwo. W trakcie wizyty mogli zobaczyć cały proces produkcji okien dachowych, od projektu do ostatecznego produktu.

Wizyta na Sądecczyźnie była dla architektów także okazją do zwiedzenia pierwszego w Europie  pasywnego kościoła na Równi Szaflarskiej. Nie zabrakło również innych turystycznych atrakcji, takich jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy cerkwie w Szczawniku i Powroźniku. Mimo skromnej, zimowej aury udało się także aktywnie wypocząć biorąc udział w sportach zimowych, w centrum szkoleniowo - rekreacyjnym centrum  hotelu Aciva w Muszynie. Była jazda na sankach, skuterach śnieżnych i quadach.

Będący pod dużym wrażeniem firmy FAKRO i atrakcji towarzyszących spotkaniu, architekci zadeklarowali chęć udziału w następnej konferencji.

Okazja ku temu już za rok, po zakończeniu kolejnej edycji Konkursu New Vision of the Loft3, która rusza już w marcu 2014.  Szczegóły konkursu na www.fakro.com

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com