Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

PEPITKOWE PUZLE NAJLEPSZE

Wybrano innowacyjną osłonę okienną

2014-02-18  Autor: Rafał Białorucki   Źródło: VERTEX   Kategoria: Konkursy, nagrody

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs crowdsourcingowy skierowany do studentów pt. „Innowacyjna osłona okienna”. Zwyciężyła praca pt. „Pepitkowe Puzzle” autorstwa Danuty Miki z Rybnika, studentki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Organizatorem konkursu była firma Vertex S.A. krajowy producent osłon okiennych oraz portal crowdsourcingowy sprinet.pl. – Głównym celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu osłony okiennej, który stanie się nowym i oryginalnym produktem naszej firmy, a także poznanie możliwości, jakie drzemią w młodych ludziach pod względem pomysłowości i przedstawiania nowych rozwiązań – wyjaśnia Jolanta Kubatek, menadżer ds. marketingu firmy Vertex S.A. Konkurs miał pobudzić twórczą aktywność studentów i rozwinąć kreatywność skierowaną na projektowanie przemysłowe. Cennym elementem była możliwość uatrakcyjnienia portfolio i zdobycie doświadczenia przez uczestników konkursu.

Konkurs był skierowany do studentów w całej Polsce. Firma Vertex S.A. komunikując o konkursie skorzystała z innowacyjnej platformy sprinet.pl. – Jest to nowoczesne narzędzie  do realizacji projektów biznesowych i społecznych. Działa w oparciu o crowdsourcing, czyli „burzę mózgów” społeczności zaangażowanej w rozwój określonej organizacji – wyjaśnia Rafał Żmuda z firmy Sprinet Polska. W okresie kilku miesięcy na platformie sprinet.pl zostało zebranych kilka interesujących rozwiązań zaproponowanych przez studentów z całego kraju. Każdy z użytkowników platformy mógł zobaczyć propozycje nadesłane na konkurs w postaci graficznych wizualizacji, a poprzez wcześniejsze zalogowanie się na portal mógł je komentować, poddać ocenie lub zagłosować na nie.

Ocena prac konkursowych nastąpiła w 2014 roku. Komisja złożona z ekspertów z zakresu projektowania, wdrożeń produkcji i marketingu weryfikowała projekty pod względem nowoczesności i oryginalności. Istotne było dopasowanie projektu do aktualnych trendów architektonicznych i aranżacji wnętrz. Liczyła się także funkcjonalność osłony okiennej oraz realna możliwość produkcji i dalszego użytkowania, co okazało się najtrudniejszym z warunków. Za najlepszą uznano pracę „Pepitkowe Puzzle” Danuty Miki z Rybnika. Autorka pracy jest studentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Architektury Wnętrz. Prace nadesłane na konkurs można zobaczyć na portalu sprinet.pl.

Inspiracją do zwycięskiego projektu był czarno-biały motyw pepitki obecny w modzie oraz puzzle. – Z ich połączenia powstał element pozwalający tworzyć przesłonę okienną. Składanie i rozkładanie przesłony odbywa się na łączeniu elementów. Dodatkowo przesłona może pełnić także funkcję dwukolorowego obrazu – mówi Danuta Mika. Puzzle zaprojektowane są tak, by użytkownik mógł je spinać i rozpinać tworząc pasma różnej długości. Dodatkowo do przesłony zaprojektowana jest szyna umożliwiająca poruszanie obiektem.

Autorce najlepszej pracy wręczono 2500 zł jako nagrodę główną. Uroczyste przekazanie nagrody połączone z wizytą w firmie Vertex miało miejsce 10 lutego br. Praca „Pepitkowe Puzzle”, trafi teraz do etapu wdrożeniowego. Satysfakcji z efektów konkursu nie kryje firma Vertex. – Między innymi dzięki platformie sprinet.pl mogliśmy zrealizować nasz projekt. To tutaj zostały zgromadzone ciekawe pomysły i rozwiązania zamieszczone przez internautów zaangażowanych w działalność naszej firmy i rozwój naszych produktów. W ten sposób jako firma budujemy pozytywne relacje z klientami, projektantami i sympatykami marki, pokazując jednocześnie otwarcie na sugestie i opinie dotyczące własnego funkcjonowania, prowadzonej działalności, czy wytwarzanych produktów – podsumowała Jolanta Kubatek.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro