Nakręć film i wygraj 2,500 euro

Konkurs

01-02-2014  Autor: Magdalena Ryba   Źródło: www.weartwaterfestival.org   Kategoria: Konkursy, nagrody

Interesujesz się ekologią? Niepokoją cię kwestie niedoboru wody? Chcesz zabrać głos w tej sprawie i pomóc zwrócić uwagę na globalny problem? Masz szansę to zrobić, zgłaszając się do międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych We ART Water Film Festival. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja We ARE Water powołana z inicjatywy firmy Roca.

Najcenniejszy surowiec naturalny woła o pomoc

Problem niedostatku wody to, obok efektu cieplarnianego i dziury ozonowej, główny problem ekologiczny obecnych czasów. Kwestie równowagi środowiska naturalnego są na tyle istotne, iż warto poruszać je w każdy możliwy sposób, także kinematograficzny. Potrzeba wzrostu świadomości deficytu wody oraz promowanie wiedzy dotyczącej racjonalnego korzystania z jej zbiorów są naczelną ideą festiwalu We ART Water. Co więcej, tegoroczny festiwal, będzie debatą nad palącą kwestią dotyczącą fatalnych warunków sanitarnych, dlatego tematem przewodnim drugiej edycji wydarzenia jest „Woda i infrastruktura sanitarna”.

Wyślij film – pomóż i wygraj!

Termin nadsyłania filmów mija 31 marca 2014. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać prace poprzez stronę www.wearewater.org. Produkcje są zamieszczane w trzech kategoriach: dokument, animacja oraz film w formacie na Instagram. Zostanie także przyznana nagroda publiczności, dla najbardziej popularnego obrazu. Laureaci  zostają wyróżnieni nagrodami finansowymi w wysokości: 2 500 euro (dokument), 1 500 euro (animacja) oraz 1 000 euro (Instagram i gratyfikacja ze strony publiczności). Lista finalistów zostanie ogłoszona podczas ceremonii zamknięcia festiwalu w maju 2014 roku. Na liście członków kapituły konkursowej oceniającej nadsyłane prace znajdują się nazwiskaznanych przedstawicieli świata filmu oraz fundacji zajmujących się problemami sanitarnymi na świecie: Carl Hensman, Judith Colell, Ned Breslin, Agustí Villaronga, Ginés Garcia Millán, María Emma Mejía, Emilio Mayorga, José Luis Rebordinos, Carlos Jiménez Renjifo, Xavier Torras i Pascal Edelman.

Polska na podium

Pierwsza edycja WAW Festival okazała się wielkim sukcesem, również dla Polski. Na konkurs swoje prace zgłosiło aż 500 uczestników z 80 różnych krajów w tym gronie znalazła się Polka, Anna Barańska, której animacja  Give me water, please zdobyła nagrodę główną w swojej kategorii. Film można oglądać na kanale You Tube ROCA Polska. 

Więcej informacji o We Art Water Film Festival na stronie: www.weartwaterfestival.orgInformacje o firmie ROCA

ROCA oferuje produkty wyposażenia łazienki, kładąc nacisk na ich design i funkcjonalność. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej – ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny, meble łazienkowe oraz dodatki, i płytki ceramiczne. Firma zatrudnia 21 100 pracowników, posiada 76 zakładów produkcyjnych i jest obecna w ponad 135 krajach na całym świecie. ROCA jest światowym liderem w swojej branży. Grupa z hiszpańskim kapitałem dominuje nie tylko na rynkach Europy, lecz także Ameryki Łacińskiej, w Indiach i Rosji. Z sukcesem działa też w Chinach, na Bliskim Wschodzie oraz wielu krajach Azji i Afryce. 

Więcej informacji na stronie www.roca.pl

Fundacja We Are Water

Fundacja We Are Water została założona w 2010 roku z inicjatywy producenta wyposażenia łazienek ROCA. Fundacja jest organizatorem akcji charytatywnych oraz zbiórek pieniędzy przeznaczonych dla państw borykających się z problemem deficytu wody oraz fatalnymi warunkami sanitarnymi. Troszcząc się o równowagę środowiska naturalnego, zajmuje się ona również promowaniem wiedzy na temat świadomego i rozsądnego korzystania z zasobów tego najcenniejszego surowca naturalnego.

Więcej informacji na stronie www.wearewater.org

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com