Międzynarodowy konkurs dla studentów architektury

Konkurs

25-01-2014  Autor: [KK]   Źródło: VELUX   Kategoria: Konkursy, nagrody

2 września rozpoczęła się rejestracja do szóstej edycji międzynarodowego konkursu dla studentów architektury International VELUX Award (IVA) 2014. Motyw przewodni konkursu – „Light of Tomorrow” – ma zachęcać do licznych interpretacji zagadnienia, zgłębiania sposobów wykorzystania światła dziennego w architekturze zgodnie z zasadami estetyki, funkcjonalności oraz zrównoważonego rozwoju. Otwarta formuła pozwala uczestnikom na wykazanie się nieskrępowaną inwencją twórczą.

Konkurs odbywa się co dwa lata (od 2004 r.) i kierowany jest do studentów wydziałów architektury z całego świata. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie światła dziennego, wykorzystywanie naturalnych źródeł energii oraz ideę zrównoważonego rozwoju we współczesnej architekturze. Studenci mogą zgłaszać się do konkursu indywidualnie lub zespołowo. Nagrody przyznawane są zarówno autorom prac jak i ich opiekunom naukowym, którzy czuwają nad całym procesem projektowania. Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w konkursie, studenci muszą zarejestrować się między 2 września 2013 r. a 3 marca 2014 r. na stronie: iva.velux.com. Tam zamieszczone zostały szczegółowe informacje o rejestracji i warunkach uczestnictwa w IVA 2014.

Termin składania projektów mija 2 maja 2014 r. Jury nagrodzi laureatów i przyzna wyróżnienia podczas uroczystości, która będzie miała miejsce w październiku 2014 r.

Info >>>

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com