Międzynarodowy konkurs architektoniczny War Port Microtecture

Informacja Prasowa

16-01-2014  Autor: [KK]   Źródło: Architektura-murator, homemadedessert.org   Kategoria: Konkursy, nagrody

Urząd Miasta Lipawa we współpracy z łotewską firmą Homemade Dessert zapraszają do udziału w międzynarodowym konkursie architektonicznym na koncepcję rewitalizacji jednego z miast-widm, które w ZSRR mieściły radzieckie jednostki wojskowe

Międzynarodowy konkurs architektoniczny War Port Microtecture

Karosta powstała pod koniec XIX jako port wojenny carskiej Rosji. Po rewolucji baza była sukcesywnie rozbudowywana ze względu na strategiczne położenie. Miasto znikło z radzieckich map, ale sukcesywnie się powiększało. Pod koniec lat 80. XX wieku liczba mieszkańców wynosiła ok. 25 000 osób. Gdy  Łotwa odzyskała niepodległość w 1991 roku, wojska radzieckie musiały opuścić Karostę. W krótkim czasie liczba mieszkańców spadła do 6000, a większość obiektów porzucono.

Rewitalizacja powojskowych terenów jest wieloetapowym zadaniem; organizatorzy konkursu architektonicznego War Port Microtecture oczekują od uczestników skupienia uwagi na małych formach architektonicznych: placach zabaw dla dzieci, przystankach, ławkach i znakach informacyjnych. Meble miejskie i aranżacja wspólnych przestrzeni powinna odzwierciedlać specyfikę miejsca.

Zgłoszenia, w postaci plansz formatu A2, powinny prezentować projekt w formie graficznej; opis pracy nie może być dłuższy, niż 600 słów. 

Nagrody i opłaty w konkursie architektonicznym

I nagroda – 1000 $

II nagroda – 700 $

III nagroda – 300 $

Jury konkursu przyzna ponadto sześć wyróżnień.

Opłata konkursowa wynosi 20-40 $, w zależności od terminu rejestracji.


Terminy

12 marca 2014 – termin rejestracji

13 kwietnia 2014 – termin składania prac konkursowych

1 maja 2014 – rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy zwycięzców


Więcej informacji: homemadedessert.org >>

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com