Trzecia edycja konkursu Gdynia City Transformers rozstrzygnięta!

Informacja Prasowa

16-01-2014  Autor: Ewa Chudecka   Źródło: Centrum Designu Gdynia/ Gdynia Design Centre   Kategoria: Konkursy, nagrody

Znamy laureatów konkursu na zaprojektowanie modułowego pawilonu handlowego. Nagroda główna została przyznana za koncepcję, która przypomina ''szkatułkę wspomnień''. Prace konkursowe będzie można obejrzeć w gdyńskim InfoBoxie od 23 grudnia br.

Temtema trzeciej edycji Gdynia City Transformers było zaprojektowanie sezonowego pawilonu handlowego. Do konkursu zgłoszono 32 prace z czego 26 przeszło do finału. Jury wyróżniło 2 propozycje, które najtarfniej odpowiadały na założenia konkursu. Komisja oceniająca, pod przewodnictwem dr arch. Kseni Piątkowskiej, jednogłośnie przyznała główną nagrodę w  wysokości 2000 zł Aleksandrze Mierzwa i Wiktorowi Kurc za koncepcję „Falochrom“. Jury uznało, iż projekt jest „wizjonerską, ambitną propozycją przestrzeni komercyjnej o wysokiej kulturze estetycznej i wielości wariantów aranżacji wnętrza“. Modułowy pawilon handlowy z oryginalnym wnętrzem ma przypominać „szkatułkę wspomnień“. – Falochrom zamyka (i  chroni) w sobie cząstkę Gdyni: ciepło drewna z molo w Orłowie, prostotę modernizmu, ciepły kolor piasku i  łagodny kształt fali morskich – tłumaczy autorka projektu.

Ponadto komisja przyznała wyróżnienie w wysokości 1000 zł Ewie Jasińskiej za projekt „! made in Gdynia – form follows cargo“. Jury zwróciło uwagę na umiejętne połaczenie funkcjonalności z estetyką oraz realnymi kosztami wzkonania.

Gdynia City Tranformers to inicjatywa Centrum Designu Gdynia mająca na celu podniesienie jakości przestrzeni publicznej w mieście, a także promowanie utalentowanych twórców i ich innowacyjnych rozwiązań w miejskiej architekturze. Prace konkursowe będzie można obejrzeć na wystawie w gdyńskim InfoBoxie od 23 grudnia 2013 do 5 stycznia 2014.

Aleksandra Mierzwa i Wiktor Kurc

Ewa Jasińska

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com