Rozpoczęła się druga edycja We Art Water Film Festival

Informacja Prasowa

03-12-2013  Autor: Martyna Brzezińska   Źródło: ROCA   Kategoria: Konkursy, nagrody

Dokument, animacja oraz film w formacie na Instagram – w tych kategoriach będą oceniane prace podczas drugiej edycji We Art Water Film Festival. Do udziału w międzynarodowym konkursie zaproszeni są pasjonaci kina: profesjonaliści i amatorzy, dla których problem niedoboru wody na świecie jest ważny i godny uwagi. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja We Are Water powołana z inicjatywy firmy Roca.

We Art Water Film Festival to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych. Jego celem jest propagowanie talentu twórców, którzy jednocześnie potrafią swoją pracą zwrócić uwagę innych na problem deficytu wody na świecie. Temat przewodni drugiej edycji wydarzenia to „Woda i infrastruktura sanitarna”, a jego uroczyste rozpoczęcie miało miejsce podczas Festiwalu Filmowego w San Sebastian 27 września.

W skład jury konkursu wchodzą wybitni przedstawiciele świata filmu oraz fundacji zajmujących się problemami sanitarnymi na świecie: Carl Hensman, Judith Colell, Ned Breslin, Agustí Villaronga, Ginés Garcia Millán, María Emma Mejía, Emilio Mayorga, José Luis Rebordinos, Carlos Jiménez Renjifo, Xavier Torras i Pascal Edelman. Kapituła konkursowa będzie oceniać zgłoszone prace w trzech kategoriach: dokument (nagroda główna to 2 000 euro), animacja (1 500 euro) oraz Instagram (1 000 euro). Czwartą nagrodę o wartości 1 000 euro przyzna publiczność.

Uczestnicy mogą rejestrować się i zamieszczać prace konkursowe do 31 marca 2014 roku poprzez stronę internetową: www.wearewater.org. Film powinien być podporządkowany odpowiedniej kategorii, a jedynym warunkiem zgłoszenia jest ukończony 18. rok życia. Lista finalistów zostanie ogłoszona podczas ceremonii w maju 2014 roku.

Bilans pierwszej edycji konkursu to ponad 500 uczestników z 80 różnych krajów i sukces Polki, Anny Barańskiej, której animacja  Give me water, please okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii. 

Film można oglądać na stornie: www.youtube.com/watch?v=K07G3JxZezM

Więcej informacji o We Art Water Film Festival na stronie: www.weartwaterfestival.org

Informacje o firmie ROCA
ROCA oferuje produkty wyposażenia łazienki, kładąc nacisk na ich design i funkcjonalność. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej – ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny, meble łazienkowe oraz dodatki, i płytki ceramiczne. Firma zatrudnia 21 100 pracowników, posiada 76 zakładów produkcyjnych i jest obecna w ponad 135 krajach na całym świecie. ROCA jest światowym liderem w swojej branży. Grupa z hiszpańskim kapitałem dominuje nie tylko na rynkach Europy, lecz także Ameryki Łacińskiej, w Indiach i Rosji. Z sukcesem działa też w Chinach, na Bliskim Wschodzie oraz wielu krajach Azji i Afryce. 

Więcej informacji na stronie www.roca.pl

Fundacja We Are Water
Fundacja We Are Water została założona w 2010 roku z inicjatywy producenta wyposażenia łazienek ROCA. Fundacja jest organizatorem akcji charytatywnych oraz zbiórek pieniędzy przeznaczonych dla państw borykających się z problemem deficytu wody oraz fatalnymi warunkami sanitarnymi. Troszcząc się o równowagę środowiska naturalnego, zajmuje się ona również promowaniem wiedzy na temat świadomego i rozsądnego korzystania z zasobów tego najcenniejszego surowca naturalnego.

Więcej informacji na stronie www.wearewater.org

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com