Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Produkty Roca inspirują młodych projektantów Konkurs z Politechniką Śląską rozstrzygnięty

Informacja Prasowa

2013-10-03  Autor: Martyna Brzezińska   Źródło: ROCA   Kategoria: Konkursy, nagrody

Designerska leżanka łazienkowa, szafka umywalkowa, w której subtelnie ukryte jest krzesło, meble dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową – to tylko kilka propozycji stworzonych przez studentów Politechniki Śląskiej w konkursie zorganizowanym przez Roca Polska. Inspiracją do powstania każdego z tych projektów były produkty z oferty firmy.

Roca Polska z uwagą przygląda się młodym projektantom i architektom, a wyrazem tego jest stała współpraca z uczelniami oraz organizowane wspólnie konkursy. Za każdym razem studenci otrzymują do wykonania ambitne zadanie, które pozwoli im wykazać się kreatywnością, znajomością trendów, umiejętnością dostosowania projektu do potrzeb użytkowników oraz wymagań stawianych przez rynek wyposażania wnętrz.

Projekty w konkursie Roca Polska i Politechniki Śląskiej oceniali: dr Krzysztof Groń, prof. Czesław Fijołek z Politechniki Śląskiej, Anna Cieplińska, adiunkt muzeum w Chrzanowie oraz Radomir Buksza, Product Manager i Klaudia Bączek, Brand Communication&PR Coordinator z Roca Polska. Jury poszukiwało rozwiązań kompletnych i dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach. Nagrodzono sześć projektów wyróżniających się oryginalnością, wyszukanym stylem a do tego – funkcjonalnością. Studenci Politechniki Śląskiej po raz kolejny wykazali się innowacyjnym myśleniem o elementach przestrzeni łazienkowej oraz odwagą we wprowadzaniu nowych propozycji. Jednocześnie udowodnili, że wyszukany design może iść w parze z praktycznym zastosowaniem przedmiotów.

Pierwsze miejsce zajęła Agata Nowak, która zaproponowała wariację na temat szafki podumywalkowej zintegrowanej z krzesłem. Z kolei Michalina Lenarcik, zdobywczyni drugiego miejsca, przygotowała projekt zestawu łazienkowego dla dwojga, dla którego inspiracją był design wanny Newcast. Trzecie miejsce zajęły ex aequo: Patrycja Molga (mebel łazienkowy dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych), Katarzyna Pinkowicz (projekt szafki podumywalkowej z przesuwanym parawanem pozwalającym na oddzielenie strefy kąpielowej w pomieszczeniu), Anna Kaleta (szafka umywalkowa z elementami metalowymi) oraz Aleksandra Borycka (designerska leżanka łazienkowa).

Konkurs Roca Polska z Politechniką Śląską pokazał, że młodzi projektanci wprowadzają niecodzienne rozwiązania i odważnie podchodzą do stawianych im zadań. Firma poszukuje właśnie takich propozycji - przełamujących konwencje,  tworzonych z nowoczesnym nastawieniem oraz łączących w sobie niebanalny wygląd i praktyczne zastosowania.

Wasze opinie

2013-10-13 20:21:24    Vica

Roca Thesis, według mnie najpiękniejsze osiągnięcie tej firmy link Poza tym fajnie, że organizują takie konkursy, otwierają się na nowych projektantów.


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro