„Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor” – nowa jakość współpracy pomiędzy archite

Informacja Prasowa

10-09-2013  Autor: Justyna Drogowska   Źródło: CAD Projekt K&A s.c.   Kategoria: Konkursy, nagrody

Poznańska firma CAD Projekt K&A wspólnie z redakcją kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” już drugi rok z rzędu organizują, w ramach konkursu „PERŁY CERAMIKI UE”, „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor”. Ten bardzo ciekawy i niepowtarzalny projekt powstał, by wykreować platformę współpracy między producentami płytek ceramicznych, a projektantami i architektami wnętrz. W ramach przedsięwzięcia projektanci wnętrz korzystający z aplikacji CAD Decor, wybierają najpiękniejsze ich zdaniem kolekcje płytek, przyznając im tytuły „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2013”. Z początkiem września ruszyło II głosowanie.

Tegoroczne „PERŁY CERAMIKI UE” to już dziesiąta, jubileuszowa edycja tego prestiżowego konkursu, organizowanego przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”. Przedsięwzięcie od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i popularnością wśród producentów płytek ceramicznych, w tym gresów. Natomiast zorganizowanie w jego ramach konkursu dla projektantów wnętrz, ma na celu stworzenia warunków do projektowania wnętrz w oparciu o produkty najwyższej jakości, wielokrotne nagradzane oraz profesjonalnie ocenione i zweryfikowane przez rynek. A także pokazanie, że płytki ceramiczne to niezwykle elegancki i trwały materiał wykończeniowy, niestety o niewykorzystanym potencjale.

W II edycji konkursu „PERŁY CERAMIKI UE 2013” jury w składzie: Magdalena Kaliszuk-Barańska  (przewodnicząca jury), Jerzy Uścinowicz, Krystyna Wiśniewska, Danuta Kostrzewska-Matynia przyznało aż 16 nominacji do tytułu „Perła Ceramiki UE 2013”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2013” oraz „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2013”.  Wszystkie kolekcje płytek nominowane w tej edycji PEREŁ CERAMIKI UE 2013 wpisują się w aktualny trend tworzenia produktów uniwersalnych, w niewygórowanej cenie, z prostym, ale wyróżniającym się wzornictwem. „Dobrym przykładem oszczędnych w formie, a zarazem bardzo eleganckich płytek są utrzymane w szarościach kolekcje DOBLO (Grupa Paradyż) i BRISTO (Cersanit). Na tym tle zdecydowanie wyróżniały się dwie niezwykle barwne i rozbudowane serie Grupy Paradyż – MIDIAN i ZONDA / ZON by My Way oraz niebanalne motywy płytek zgłoszonych przez firmy hiszpańskie – FS by PERONDA (Peronda Cerámicas) i DANUBIO (Grespania Cerámica).” - tak drugą edycje opisuje kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”.

Tegoroczna, druga z kolei edycja „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor” rozpoczęła się na przełomie maja i czerwca. W pierwszym etapie tego konkursu architekci i projektanci wnętrz korzystający z oprogramowania autorstwa CAD Projekt K&A, lidera na polskim rynku komputerowego wspomagania projektowania wnętrz, głosują na najbardziej atrakcyjną ich zdaniem kolekcję płytek ceramicznych, w tym gresów nominowanych w poszczególnych edycjach PEREŁ CERAMIKI UE 2013. Pierwsze głosowanie zakończyło się 8 lipca br., a tytuł „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2013” otrzymała kolekcja LOFT marki Ceramstic. Z początkiem września rozpoczęło się drugie głosowanie, ostatnie – trzecie głosowanie zostanie przeprowadzone w listopadzie, po ogłoszeniu nominacji w III edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2013. Każdorazowo kolekcja płytek ceramicznych lub gresów, która otrzyma największą liczbę głosów od projektantów, zdobędzie tytuł „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2013”. Drugie głosowanie zakończy się 23.09.2013 r., projektanci mają więc jeszcze sporo czasu na wybranie „swojej” kolekcji.

A wyboru mogą dokonać w bardzo prosty, szybki i innowacyjny sposób. Wszystkie kolekcje nominowane w poszczególnych edycjach konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2013 prezentowane są w wyjątkowych bazach płytek „Perły Ceramiki 2013”. Kolejne bazy są standardowo dołączane do programów CAD Decor i CAD Decor PRO oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek, można je również pobrać ze strony internetowej firmy CAD Projekt K&A. Zdjęcia i opisy kolekcji znajdują się także na stronie internetowej www.plytkiceramiczne.info.pl. Głos na wybrane płytki należy przesłać na adres Organizatora konkursu: perlyceramiki@sigma-not.pl, podając nazwę kolekcji, nazwę producenta bądź marki płytek oraz swoje dane osobowe (imię, nazwisko, nazwa pracowni, numer telefonu, adres do korespondencji).

Drugi etap „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor” (architekci i projektanci wnętrz korzystający z CAD Decor, CAD Decor PRO oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek), rozpocznie się 2 grudnia 2013 r. i potrwa do 14 stycznia 2014 r. Zadanie konkursowe, tak jak w zeszłym roku, polegać będzie na wykonaniu projektu dowolnego wnętrza, elewacji lub miejsca na zewnątrz budynku, z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2013, tytułem „Perła Ceramiki UE 2013”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2013” lub „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2013”. W tym roku w „Konkursie dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor” przewidziano naprawdę atrakcyjne nagrody: gotówkę, wartościowe bony oraz szkolenia z obsługi oprogramowania CAD Projekt K&A, o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych! Całe przedsięwzięcie zakończy się na początku 2014 r. uroczystą Galą Laureatów PEREŁ CERAMIKI UE 2013 oraz „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor”.

Wspólna Gala Laureatów ma na celu integracje dwóch różnych środowisk. Zeszłoroczna impreza pokazała, że wystarczy dobry pomysł aby dwie grupy o różnych  potrzebach i wymaganiach skupić wokół jednej idei, czyli projektowania wnętrz w oparciu o najwyższe standardy i z użyciem produktów najwyższej jakości. Tworzenie projektu przy użyciu płytek nominowanych lub nagradzanych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE, to dodatkowy splendor dla projektanta i pewność wykorzystania właściwych produktów. Producenci z kolei zyskują niepowtarzalną okazję dotarcia do najbardziej kreatywnych projektantów i zaangażowania ich w swój proces twórczy.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com