Startuje kolejna edycja konkursu Fasada Roku

Informacja Prasowa

06-09-2013  Autor: Rafał Wójcicki   Źródło: BAUMIT   Kategoria: Konkursy, nagrody

Misją konkursu Fasada Roku jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych realizacji budowlanych, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem oraz program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Duża popularność plebiscytu wśród wykonawców, inwestorów oraz architektów spowodowała, że organizator konkursu - firma Baumit, ogłosiła kolejną jego edycję. VII już odsłona konkursu startuje 1.09.2013 roku.

Konkurs Fasada Roku 2013 dedykowany jest architektom, projektantom, biurom projektowym lub architektonicznym oraz inwestorom i wykonawcom, którzy w swojej codziennej pracy wykorzystują technologię Baumit. Do plebiscytu można zgłaszać projekty, które realizowane były w okresie od 01.01.2013 do 31.12.2013. Warto jednak pamiętać, że fasada zgłoszonego obiektu musi być w pełni ukończona – łączenie z barierkami, balustradami, tarasami, czy strefą cokołową. Zgłoszenie do konkursu należy przesłać do firmy Baumit nie później niż 31.12.2013, korzystając z formularza online dostępnego na stronie www.fasadaroku.pl. Co ważne, do zgłoszenia musi być dołączona dokumentacja zdjęciowa remontowanego obiektu. Wymagany jest przede wszystkim ogólny widok budynku na tle otoczenia, wszystkie jego detale architektoniczne oraz elementy wpływające na estetykę obiektu. Przyjęcie prawidłowo wypełnionego formularza oraz dokumentacji fotograficznej będzie potwierdzane mailem, który zostanie odesłany w ciągu dwóch dni od otrzymania zgłoszenia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, obiekty przyporządkowane będą do 4 kategorii konkursowych: „Nowy budynek” (budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne oraz budynki przemysłowe), „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji” (budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne oraz budynki przemysłowe), „Budynek z wielkiej płyty” (budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne oraz budynki przemysłowe), „Budynek po renowacji” (budynki historyczne, zabytki z historyczną substancją budowlaną). Każdy obiekt może zostać zgłoszony tylko w jednej kategorii. Nagrody w poszczególnych kategoriach konkursowych przyznawane są na podstawie werdyktu Jury, które składa się z architektów, reprezentantów prasy branżowej oraz branży architektonicznej. Zwycięzca w danej kategorii konkursowej otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Konkursowe Jury ma również prawo przyznać wyróżnienia dla obiektu lub obiektów budowlanych, które są wyjątkowe pod względem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, sposobu realizacji lub wizerunku architektonicznego. Zwycięskie obiekty wezmą udział w międzynarodowym Konkursie Baumit Life Challenge, który swoją odsłonę będzie miał w 2014 roku. Dodatkowe wyróżnienie uzyska realizacja, która otrzyma największą liczbę głosów od Internautów. Będą oni mogli wybrać najciekawszą Fasadę Roku 2013 poprzez głosowanie online w terminie od 01.10.2013 do 31.01.2014. Każdy odwiedzający stronę www.fasadaroku.pl  może zagłosować tylko raz w danej kategorii. Warto zaznaczyć, że Internauta, którego wytypowane obiekty, w trzech kategoriach, pokryją się z decyzją konkursowego Jury, otrzyma nagrodę rzeczową z limitowanej kolekcji Baumit. Zwycięskie i wyróżnione obiekty zostaną zaprezentowane w mediach branżowych i lokalnych.

„Konkurs Fasada Roku już od 7 lat na stałe wpisany jest w kalendarz wydarzeń firmy Baumit. Co roku  plebiscyt cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Rok 2013 przynosi dwie odsłony konkursu Fasada Roku. W pierwszej połowie roku czekaliśmy na zgłoszenia obiektów ukończonych do końca 2012 roku. W drugiej zaś połowie oczekujemy na realizacje zakończone do 31.12.2013 roku. Wspólnym mianownikiem obu tych edycji będzie uroczysta gala, która odbędzie się wiosną 2014 roku. Wtedy to zostaną zaprezentowani zwycięscy Fasady Roku 2012 oraz poznamy laureatów Fasady Roku 2013. Co istotne, nagrodzone obiekty będą reprezentować Polskę podczas międzynarodowej odsłony konkursu, czyli Baumit Life Challenge - wyjaśnia Renata Hoffman P.O. Managera ds. Marketingu z firmy Baumit.

www.fasadaroku.pl

www.baumit.com

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com