Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Okna dachowe FAKRO natchnieniem dla architektów całego świata

Informacja Prasowa

2013-07-19  Autor: [KK]   Źródło: FAKRO   Kategoria: Konkursy, nagrody

Duński zespół architektów Live Between Buildings w składzie: Ole Robin Storjohann - Niemiec i Mateusz Mastalski – Polak to zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu dla architektów NEW VISON OF THE LOFT zorganizowanego przez FAKRO przy współudziale międzynarodowego magazynu architektonicznego A10 New European Architecture. Drugie miejsce zajęli pracujący w Wielkiej Brytani Polacy- Katarzyna Penar i Wojciech Okrzesik, trzecie Piotr Skrzycki i Dawid Szczepański z Polski. Najlepsi architekci otrzymali czeki o wartości pięć, trzy i dwa tysiące EURO.

Już po raz czwarty FAKRO stało się natchnieniem dla architektów z całego świata. O nagrody rywalizowali projektanci z tak egzotycznych krajów jak Jamajka, RPA. Meksyk, Hongkong oraz niemal wszystkich krajów europejskich, między innymi Francji, Danii, Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polski. 

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu wizualizacji architektonicznej koncepcji poddasza pełnego światła i kreatywnych rozwiązań przyjaznych człowiekowi. W projekcie należało wykorzystać co najmniej 10 okien dachowych FAKRO, wybranych z szerokiej gamy produktów firmy.

Prace architektów oceniało trzyosobowe jury: Indira van‘t Klooster - redaktor naczelna A10 (przewodnicząca jury), Emmett Scanlon, irlandzki korespondent magazynu A10, doradca przy Radzie Sztuki Irlandii i wykładowca  University College w Dublinie oraz Sabina Sujew – magister sztuki, menedżer eksportu FAKRO.

Najwyższe oceny jury  zyskały projekty niekonwencjonalne, ponadczasowe i innowacyjne. Przedstawione koncepcje poddasza były w pełni twórcze i artystyczne – wyjaśnia Sabina Sujew. 

- Spośród  113 prac nadesłanych, między innymi, z tak egzotycznych zakątków świata jak Jamajka, Indie czy Australia,  zakwalifikowano 106. Były to prace typowo industrialne i urbanistyczne wizualizacje, gotowe do realizacji realistyczne koncepcje, jak również kreacje artystyczne, w których marzenie senne miesza się z wizją poddasza idealnego. Jak zgodnie przyznali uczestnicy konkursu, okna dachowe FAKRO  pozwalają na doskonałe doświetlenie pomieszczenia, ale także  nadają się do zainstalowania w najbardziej innowacyjnych i zdawałoby się niemożliwych realizacjach. Duże wrażenie na Jury zrobiły projekty wykorzystujące okna FAKRO w sposób prowokacyjny i innowacyjny, czasami wykorzystując produkt poza granice jego przeznaczenia proponując w ten sposób być może nowe pomysły na okna przyszłości.

Konkursowe jury przyznało także wyróżnienia pięciu zespołom. Autorzy nagrodzonych prac to  Daniël Luecke I Christian Schunke z Danii, Adam Tate ze Stanów Zjednoczonych, Marcin Giemza i  Monika Ryszka z Polski, Davide Roth z Wielkiej Brytanii oraz  Rafel Oleksik z Polski

Konkurs dla architektów to doskonała forma promocji produktów FAKRO w międzynarodowym środowisku urbanistów całego świata. Kolejne edycje konkursu z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Agnieszka Michalik

FAKRO

I Miejsce

II Miejsce

III Miejsce

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro