Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Baumit Life Challenge, czyli Europejska Fasada Roku

Informacja Prasowa

2013-05-29  Autor: Rafał Wójcicki   Źródło: BAUMIT   Kategoria: Konkursy, nagrody

Konkurs Fasada Roku organizowany jest w kilku europejskich krajach, w których swoje oddziały ma międzynarodowy koncern Baumit. Zmagania architektów, inwestorów oraz wykonawców o tytuł najlepszej fasady są niezwykle popularne w Polsce, Czechach, Bułgarii oraz na Słowacji. Na Węgrzech Fasada Roku to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów architektonicznych w kraju. W tym roku zwycięscy krajowych konkursów będą mieli okazję powalczyć o tytuł najlepszej europejskiej fasady. Life Challenge pozwoli wyłonić realizacje, które zachwycą międzynarodowe jury złożone z 7 wybitnych architektów z Europy, w tym również z Polski. Tytuł najlepszej europejskiej fasady zdobędą obiekty, których elewacje zostały stworzone z dużą fantazją, rzemieślniczą zręcznością i kreatywnym wykorzystaniem koloru oraz struktury.

Konkurs Life Challenge rozgrywany będzie w czterech kategoriach: „Dom jednorodzinny”, „Dom wielorodzinny”, „Budynek niemieszkalny” oraz „Renowacja budynku zabytkowego”. Każdy kraj powinien stworzyć reprezentację składającą się z 12 obiektów zgłoszonych do konkursu, czyli 3 realizacje przyporządkowane do każdej z kategorii. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 28.02.2014 roku. Jeśli dany kraj organizuje konkurs Fasada Roku to Life Challenge jest traktowany jako międzynarodowe rozszerzenie plebiscytu. Warto podkreślić, że obiekty zostaną dopuszczone do konkursu, jeśli spełnią podstawowe wymogi. Warunkiem koniecznym jest ukończenie realizacji do końca 2013 roku, wykorzystanie podczas remontu elewacji produktów firmy Baumit oraz zakwalifikowanie projektu do jednej z czterech konkursowych kategorii. Zgłoszenie obiektu do konkursu wymaga dostarczenia dokumentacji zdjęciowej obrazującej walory budynku oraz opisu projektu sporządzonego przez architekta, który będzie przybliżać zamierzenia inwestora, filozofię wykonania oraz szczególne cechy przeprowadzonych prac. Konkursowe jury złożone z 7wybitnych architektów z Europy, w tym również z Polski wybierze spośród wszystkich zgłoszeń jednego zwycięzcę kategorii. Dodatkowo z grona 4 faworytów zostanie wybrany zdobywca Life Challenge Award, czyli bezapelacyjny zwycięzca międzynarodowej edycji konkursu Fasada Roku. Obrady jury odbędą się w Wenecji w lipcu 2014 podczas trwania 14. Biennale Architektury.

„Konkurs Baumit Fasada Roku już od lat z powodzeniem organizowany jest w kilku europejskich krajach. Life Challenge będzie w tych krajach rozszerzeniem konkursu na arenę międzynarodową, w pozostałych zaś, tam gdzie konkurs Fasada Roku nie jest organizowany będzie okazją do wyróżnienia najciekawszych realizacji budowlanych, na których zastosowano kompletną technologię Baumit.  Po raz pierwszy obiekty z kilkunastu krajów europejskich będą walczyły o miano najlepszej europejskiej fasady. Międzynarodowe potyczki z pewnością wywołają wiele emocji, ale także pozwolą porównać poziom realizowanych projektów pomiędzy wieloma krajami” – podsumowuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

www.fasadaroku.pl

www.baumit.com

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro