Biotyka... Biomimetyka... Biomimikra...

NIE ZWLEKAJ - PODZIEL SIĘ ARCHI-PASJĄ!

21-07-2011  Autor: Katarzyna Słowińska   Źródło: autorka   Kategoria: Podziel się Archi-Pasją

Drodzy czytelnicy, świat który przed nami stoi i w którym żyjemy liczy ok. 4 mld lat, przez cały ten czas natura kształtowała coraz to doskonalsze struktury, które poprzez swoją funkcjonalność tworzą idealne środowisko do istnienia. Może warto zainteresować się tym.. dlaczego? Co powoduje, że kwiat lotosu mimo wzrostu w zamulonej wodzie jest nieskazitelnie czysty.. a liść wiktorii wodnej (największa lilia wodna świata) potrafi utrzymać ciężar młodego człowieka? Istnieje wiele pytań dotyczących inżynierii świata przyrody, a współpraca projektantów czy designerów z biologami okazuje się być niezwykle owocująca.

Biotyka... Biomimetyka... Biomimikra..

A może po prostu architektura bio-inspirowalna? Rozwijanie tego tematu buduje nowe idee w umysłach projektantów XXIw i staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. W metodologii projektowania przyroda jest najlepszym przykładem zrównoważonego środowiska.

Uważam, że edukcja w tym kierunku niesie za sobą wiele korzyści - dla projektantów ... dla architektów... dla inżynierów... dla młodych umysłów studentów architektury... dla wszystkich tych, których obchodzi dalszy rozwój cywilizacji na świecie. A co za tym idzie poprawny rozwój zrównoważonej architektury, infrastruktury urbanistycznej.

Katarzyna Słowińska

***

Nowy dział w Portalu W-A.pl zachęca do dyskusji - osoby zainteresowane tym nowym tematem prosimy o kontakt, istnieje możliwość publikacji, wymiany informacji, literatury oraz doświadczeń - ZAPRASZAMY!

Kontakt do prowadzącej dział:

Katarzyna Słowińska
tel. 661 261 416

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com